לימודי וטרינריה בחו”ל

מקצוע הוטרינריה הוא מקצוע רחב ומגוון אשר כולל טיפול ומיעה בתחום רפואת בעלי החיים והגנה על בריאות האדם.

לימודי וטרינריה נלמדים באירופה במסלול לימודים דומה לזה של רפואה כללית. משך הלימודים הוא 6 שנים ובסופם מוענק תואר ד”ר לרפואה וטרינרית.

ניתן ללמוד וטרינריה בשפה האנגלית במספר מדינות אירופאיות: צ’כיה, סלובקיה, הונגריה, רומניה, פולין, קרואטיה ועוד. הלימודים באנגלית הופכים את אפשרות הלימודים לזמינה יותר עבור תלמידים ממדינות שונות מרחבי העולם. כמו כן ניתן ללמוד ברוב מדינות אירופה בשפת המקום.

תנאי הקבלה ברוב הפקולטות הם בגרות מלאה ומבחן כניסה בביולוגיה ובכימיה. רמת הבחינה היא ברמת בחינות הבגרות האירופאית. ניתן  להתכונן לבחינות הכניסה באופן מובנה וממוקד במכינת Med Study.

בארה”ב ובישראל מסלול הלימודים שונה מהמסלול האירופאי. לביה”ס לוטרינריה מתקבלים בוגרי תואר ראשון במדעי החיים/ חקלאות למסלול לימודים של ארבע שנים, כך שמשך הלימודים הוא 7 שנים סה”כ.

בישראל ניתן ללמוד בביה”ס לרפואה וטרינרית ע”ש קורט השייך לפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית.

במסגרת הלימודים נלמדים, כל תחומי הרפואה: כירורגיה , רפואה פנימית, הדמיה, הרדמה, מחלות מידבקות, פרזיטולוגיה, ביוטכנולוגיה, טכנולוגיה של בשר וחלב ועוד.

הלימודים מקיפים את כל מגוון בעלי החיים – חיות משק, סוסים, חיות בית, עופות וחיות אקזוטיות.

בסיום הלימודים הבוגרים משתלבים באחד מתחומי הרפואה הוטרינרית.

לאחר סיום הלימודים  ניתן  להמשיך ולבצע התמחות באחד מתחומי הרפואה. ההתמחות נעשית בבית חולים וטרינרי או במרכז רפואי וטרינרי המוסמך לכך.