לימודי רפואה באירופה

לימודי רפואה באירופה - החוויה רק מתחילה​

לימודי רפואה באירופה - כשחוויה ולימודים נפגשים

תמונה מייצגת וידאו - MedStudy - לימודי רפואה בחו"ל - הבוגרים שלנו - דניאל קודנר
נגן וידאו
תמונה מייצגת וידאו - MedStudy - לימודי רפואה בחו"ל - הבוגרים שלנו - עידו בנטל
נגן וידאו

אם יש לכם עוד שאלות על המכינה שלנו, או על לימודי רפואה בפראג, תרגישו חופשי ליצור איתנו קשר ונשמח להשיב לכם על כל סוגיה והתלבטות העומדת בפניכם ובין הגשמת החלום שלכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אירופה היא אחד היעדים המועדפים על הישראלים, לא רק מבחינת תיירות אלא גם כיעד מועדף ללימודים בחו"ל. כבר עשרות שנים שישראלים בוחרים בלימודי רפואה באירופה כתחליף ללימודי הרפואה בישראל. הסיבות לכך הן מגוונות ולא ניכנס לעומקן כרגע, רק נציין שמבחינה אקדמאית הלימודים במוסדות אירופאיים לא רק שאינם נופלים מהלימודים בארץ אלא בהרבה מקרים אף עולים עליהם.

היכן מתקיימים לימודי רפואה באירופה?

במרוצת השנים האחרונות, מדינות מזרח אירופה החלו להשקיע כספים רבים במוסדות האקדמאיים שבתחומן והביאו אותן לרמה הטכנולוגית הגבוהה ביותר כמו גם בניית תכניות לימודים באנגלית וע"י כך הביאו סטודנטים רבים מכל העולם ללמוד את לימודי הרפואה שלהם באירופה. כיום מרבית הסטודנטים הבין-לאומיים נרשמים ללימודי רפואה במזרח אירופה כאשר המדינות הבולטות ביותר בתחום לימודי הרפואה באירופה הן:
  • צ'כיה
  • סלובקיה
  • הונגריה
  • פולין

הסיבות לעלייה בביקוש לאוניברסיטאות במזרח אירופה הן רבות, אך בין העיקריות שבהן אפשר למנות את העובדה שבניגוד למערב אירופה, שם שפת הלימוד היא בדרך כלל כשפת המדינה, במזרח אירופה ישנן תכניות ייעודיות ואיכותיות ללימודי רפואה באנגלית.

נוספת על כך העובדה כי מדינות מזרח אירופה, שנמצאות באיחוד האירופאי, מציעות חיים סטודנטיאליים עשירים במחירים נמוכים.

סטודנטים בשיעור תרגול באוניברסיטת צ'ארלס בפראג במהלך לימודי רפואה באירופה

מסלול ההכנה שלנו ללימודי רפואה באירופה

מבחינת איכות הלימודים והיקף חומר הלימוד, לא קיימים הבדלים מהותיים בין המדינות השונות שמציעות מסלולי לימוד באנגלית. כל האוניברסיטאות הללו כפופות לתנאים המחמירים של האיחוד האירופאי והמל"ג המקומי של אותה מדינה. הדבר הזה מבטיח לכם תנאי לימוד נאותים והכרה אירופאית בתעודת ההסמכה שלכם. ההכרה הרשמית הזו תתגלה כחשובה לאין שעור כשתרצו לעבוד בארץ לאחר סיום מסלול לימודי רפואה באירופה.

העובדה כי מסלולי לימודי הרפואה באירופה נעשים איכותיים יותר, מביאה עמה גם עלייה ברמת מבחני הכניסה הנדרשים. זו הסיבה שאנחנו ב-MedStudy מציעים מכינה שתכין אתכם בצורה האופטימלית ביותר למבחני הכניסה של המוסדות האלה.

ב MedStudy אנו סמוכים ובטוחים כי נוכל להעניק לך את הכלים האיכותיים ביותר שיאפשרו לך להתקבל ללימודי רפואה באירופה, ללא קשר באיזה מוסד זה יהיה. אנו מזמינים אתכם לשמוע את אשר יש לבוגרינו להגיד על הלימודים אצלנו וכיצד סייענו להם להתקבל ללימודי הרפואה בחו"ל וליווינו אותם בכל התהליך עד לקבלה.

תמונה מייצגת וידאו - הפקולטה השלישית לרפואה אוניברסיטת צ'ארלס
נגן וידאו
תמונה מייצגת וידאו - הפקולטה השלישית לרפואה אוניברסיטת צ'ארלס
נגן וידאו

מוסדות אקדמאיים נבחרים ללימודי רפואה באירופה

כמו שציינו בחלק הקודם, כיום מרבית האוניברסיטאות הטובות בעולם ממוקמות באירופה. כדי לסייע לכם בדילמה של בחירת המוסד המתאים לכם החלטנו לערוך השוואה קצרה בין המקומות השונים שמציעים לימודי רפואה באירופה. לצורך ההשוואה דגמנו רק את המוסדות המציעים מסלולי לימוד באנגלית ושהתעודה שלהם מוכרת על ידי משרד הבריאות הישראלי.

ושוב, כנסו לסרטונים של הבוגרים שלנו, דברו עם הסטודנטים שלנו ותבינו כמה שאנחנו רציניים לגבי כל מה שאנחנו אומרים ומבטיחים.

אוניברסיטת מסריק – ברנו, צ'כיה
אוניברסיטת מסריק היא אחת הנחשקות ללימודי רפואה בכל אירופה. המוסד האקדמי הזה חרט על דגלו להיות חוד החנית של המחקר הרפואי ובזכות כך הצליחו בזמן קצר יחסית להפוך את האוניברסיטה לאחד מהמרכזים האקדמאיים החשובים והבולטים באירופה.
מענקי המחקר שמקבלת האוניברסיטה מידי שנה, וגם שיתופי הפעולה הענפים שלה עם מוסדות אקדמאיים מרחבי העולם ובתי חולים ברחבי צ'כיה, הם הסיבות העיקריות שכיום תנאי הקבלה לאוניברסיטת מסריק הם מהגבוהים באירופה.

אוניברסיטת צ'ארלס – פראג, צ'כיה
אוניברסיטת צ'ארלס, השם הנרדף ללימודי רפואה באירופה. פראג, שם שוכנת האוניברסיטה היוקרתית ביותר בכל המדינה, אשר הפקולטה לרפואה שבתחומה מוכרת בקביעות במיקום הראשון במדינה. כמות הסטודנטים המתקבלים למסלול הלימוד באנגלית עומד על פחות ממאה איש במחזור, מה שהופך את התחרות על הקבלה למאתגרת, אך את הלימודים במוסד זה לנחשקים. היחס האישי לו זוכים הסטודנטים שונה משאר המוסדות בצ'כיה והגישה הפדגוגית הייחודית של המוסד הזה נחשבת לחלוצית ואיכותית, כזו השמה דגש רב לא רק על חומר הלימוד, אלא גם על הערכים שהיא מקנה לבוגריה.

אוניברסיטת קומניוס – מרטין, סלובקיה
הנציגה הסלובקית ברשימה לימודי הרפואה באירופה שלנו היא אוניברסיטת קומניוס. מדובר על מוסד אקדמי מכובד שמציע לסטודנטים שלו את המכשור המתקדם בעולם ואת תנאי הלימוד האופטימליים שיבטיחו את מלוא הריכוז שלו בלימודים. היחס החם והלבבי שלו זוכים הסטודנטים, על אף כמותם הגדולה שיכולה להגיע לכמה מאות בשנה, והעובדה כי התואר שמקבלים בסופם מוכר על ידי כמעט כל המדינות בעולם הופכות את הבחירה במוסד הזה לאופציה מועדפת בעבור רבים.

לכל שאלה שיש לכם הקשורה ללימודי רפואה באירופה אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. בין שמדובר על שאלות על המכינה שתוודא כי יש לכם את כל הכלים והידע לעבור את מבחני הכניסה, או בין שמדובר על התייעצות לגבי מסלול הלימוד שהכי מתאים בעבורכם. הצוות שלנו מורכב מאנשי המקצוע המנוסים ביותר שידעו להכווין ולייעץ בדיוק וברוחב לב.

ושוב, כנסו לגלריה ולסרטונים של הבוגרים שלנו, דברו עם הסטודנטים שלנו ותבינו כמה שאנחנו רציניים לגבי כל מה שאנחנו אומרים ומבטיחים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם