לימודי רפואה בפראג

לימודי רפואה בפראג בירת הסטודנטים לרפואה

תשמעו מה הבוגרים שלנו מספרים על לימודי רפואה בפראג ובואו נתחיל להתרגש ...

תמונה מייצגת וידאו - הפקולטה השלישית לרפואה של אוניברסיטת צ'ארלס בפראג
נגן וידאו
תמונה מייצגת וידאו - סטודנטיות וסטודנטים בשלישית- הדס ספיר
נגן וידאו

אם יש לכם עוד שאלות על המכינה שלנו, או על לימודי רפואה בפראג, תרגישו חופשי ליצור איתנו קשר ונשמח להשיב לכם על כל סוגיה והתלבטות העומדת בפניכם ובין הגשמת החלום שלכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אירופה משובצת בערים מדהימות שגורמות לך להתאהב, אך עיר כמו פראג אין בהרבה מקומות בעולם. מדובר על אחת הערים הקסומות והיפות שיש לאירופה להציע. רק מלהזכיר את ההיסטוריה של העיר המדהימה הזו, חיי הלילה התוססים וזו כבר סיבה מספקת לבחור בה כיעד להשתקע למשך השנים הבאות. אל כל המיוחדות שבעיר הזו משתבץ בטבעיות אחד ממסלולי לימודי הרפואה האיכותיים בעולם, המסלול שישראלים רבים מעדיפים בימים אלו.

אז מה מיוחד בלימודי רפואה בפראג?

מעבר לדברים הטובים שאפשר לומר על העיר עצמה, הלימודים בפראג הם איכותיים בפני עצמם. הסטודנטים אשר מעוניינים ללמוד רפואה בפראג עושים זאת באוניברסיטת צ'ארלס, שבאופן עקבי מדורגת כאחת ממאה האוניברסיטאות הטובות בעולם. העובדה כי הפקולטה לרפואה עומדת בתנאים המחמירים של האיחוד האירופי בכל הנוגע ללימודי רפואה, הופכים את התעודה שמקבלים בסיום הלימודים לנחשקת ביותר.

לימודי רפואה בפראג מתמקדים בעיקר בשני מסלולים עיקריים: מסלול רפואה כללי ומסלול רפואת שיניים.

משך מסלול הלימודים הוא שש שנים, כאשר תנאי הקבלה נחשבים לנוחים ויש צורך רק בתעודת בגרות ושלושה מבחני כניסה. מבחני הכניסה נועדו לוודא את הרמה המינימלית של הסטודנט בביולוגיה, כימיה ופיזיקה.

עוד סיבה חשובה שהופכת את לימודי הרפואה בפראג לנחשקים מאוד בקרב הסטודנטים הישראלים היא שהם מוכרים על ידי משרד הבריאות. זה אומר שלאחר שתסיימו את לימודיכם ואת הסטאז' תוכלו לבצע מבחן הסמכה, הנועד לוודא שאתם אכן שולטים בחומר וכשירים לעבוד כרופאים בישראל, ולהתחיל לעבוד בשרותי הרפואה הישראלים.

תמונת נוף של העיר פראג בצ'כיה, מקום מושבה של אוניברסיטת צ'ארלס ללימודי רפואה בחו"ל

כמה עולים לימודי רפואה בפראג?

שאלת השאלות היא תמיד על הבדלי השכר שהסטודנט נדרש לשלם. שכר הלימוד השנתי באוניברסיטת צ'ארלס אומנם משתנה משנה לשנה, אך הוא עומד בממוצע על סביבות ה-13 אלף אירו בשנה. אם נשווה את זה לשכר הלימוד בישראל נראה כי הלימודים בפראג יקרים מהלימודים בישראל בכמה מונים, אך מדובר רק על שכר הלימוד, עוד רגע נראה כי מראייה כלכלית כללית יותר, התמונה היא דווקא הפוכה.

הוצאות המחייה בישראל הן מהגבוהות בעולם המערבי, לפי החישובים המקובלים הן עומדות על ממוצע של חמשת אלפים שקל בחודש לסטודנט, זה כולל את הוצאות המחייה וההוצאות הנלוות מסביב. לעומת זאת הוצאות המחייה בפראג עומדות על 3,100 שקל, כמעט אלפיים שקל פחות. אם נחשב את זה לאורך שנה שלמה אז נראה כי אנחנו חוסכים קרוב ל-23 אלף שקל על מחייה. בראייה כללית ההבדל בין לימודי רפואה בפראג לבין לימודי רפואה בישראל עומד על קצת יותר מ-50 אלף שקל (בחישוב גס).

תמונה מייצגת וידאו - הפקולטה השלישית לרפואה אוניברסיטת צ'ארלס
נגן וידאו
תמונה מייצגת וידאו - סטודנטיות וסטודנטים בשלישית- הדס ספיר ויובל אלבז
נגן וידאו

איך מתקבלים ללימודי רפואה בפראג?

ציינו מקודם כי תנאי הקבלה ללימודי רפואה בפראג הם לא קשוחים, מדובר על דרישות בסיס של תעודת בגרות ושלושה מבחני קבלה. מבחני הקבלה האלה ורמת האנגלית הנדרשת בהם, יכולים להוות בעיה עבור ישראלים רבים וכאן אנחנו ב-MedStudy נכנסים לתמונה, מכמה סיבות:

  • הרבה תיכוניסטים בישראל אמנם לומדים פיזיקה, כימיה וביולוגיה (לא כולם) ובטח שלא בשפה האנגלית, ולכן ההכנה והלימוד במכינה לחומר הזה לקראת הלימודים בשפה האנגלית היא מרוד משמעותית וחשובה
  • יש הבדל רב בין חומר שלמדת בבית הספר לבין חומר שאתה נבחן עליו בבחינות הכניסה לקבלה למוסד אקדמי ברמה של אוניברסיטת צ'ארלס
  • כשאנחנו חוזרים מטיול ארוך של "אחרי צבא" בחו"ל, הדבר הכי נכון בשביל להגיע לבחינות הכניסה מוכנים זה להיכנס למכינה של 4 חודשים אינטנסיביים וליישר קו
  • כמובן שזה רלוונטי גם למי שלא למד ביולוגיה או כימיה ברמה גבוהה בתיכון. אנחנו מתחילים מאפס, כלומר המכינה מתאימה גם למי שלא למד את המקצועות הללו בתיכון

זו הסיבה שהקמנו את המכינה שלנו שמכינה אתכם בדיוק לבחינות הכניסה ללימודי רפואה בחו"ל.

גיבשנו צוות של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, אשר חלקם למדו בעצמם בחו"ל ובנינו תכנית לימודים שעונה על הדרישות הספציפיות של לימודי הרפואה בחו"ל ואנחנו יותר ממשוכנעים ובטוחים ביכולתנו להכין אותם בצורה הכי ממוקדת ומיטבית לבחינות ולהצלחה בלימודים בהמשך.

תכנית הלימודים הייחודית שפיתחנו תסייע לכם לקבל את כל הכלים להבין את החומר ולא רק לשנן אותו. אנחנו מאמינים שהדרך ללימודי רפואה בחו"ל יכולה להיות נעימה יותר וחווייתית הרבה יותר, לכן אנחנו ממקדים את התכנים הנלמדים כך שיכילו רק את החומר ההכרחי ויתבצעו בצורה אינטימית, כך שהמורים יוכלו להעניק יחס אישי לכל סטודנט ולסייע לו בהכנות לקראת הבחינה הספציפית שהוא מיועד לקחת.

כנסו לסרטונים של הבוגרים שלנו, דברו עם הסטודנטים שלנו ותבינו כמה שאנחנו רציניים לגבי כל מה שאנחנו אומרים ומבטיחים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם