Medstudy - לימודי רפואה בחו"ל

הסמל של צבא הגנה לישראל

הלימודים במכינה מוכרים לשימוש בכספי הפיקדון לחיילים משוחררים

אוניברסיטת צ'ארלס - הפקולטה השלישית לרפואה בפראג

Chales university

על הפקולטה

בדירוג הפקולטות לרפואה בצ'כיה מדורגת הפקולטה ה-3 ברציפות במקום הראשון. הרמה האקדמית הגבוהה הפכו את הפקולטה לאחת המבוקשות ע"י סטודנטים מרחבי העולם.
הפקולטה השלישית נמצאת בפראג 10, בצמוד לבית החולים Vinhorady. בכל שנה מתקבלים 200 סטודנטים לתוכנית הלימודים בצ'כית ו 90 סטודנטים לתוכנית באנגלית. הגבלת כמות הסטודנטים מאפשר מתן יחס אישי של סגל הפקולטה לכל סטודנט. הסטודנטים מחולקים לקבוצות לימוד בנות 18 סטודנטים כ"א, כאשר לכל קבוצה ממונה אחד ממורי הפקולטה כמדריך מלווה.
במה שונה שיטת הלימודים בפקולטה מזו של הפקולטות האחרות בצ'כיה?
שיטת הלימוד בפקולטה זהה לשיטת הלימוד המודרנית הנהוגה במדינות המערביות. מבנה הקורסים והסדר בו הם נלמדים שונה מבשאר בתי הספר לרפואה בצ'כיה. הסבר על כך ניתן לקבל בסרטון המצורף
מתוך תפיסה פדגוגית הסטודנטים בפקולטה ה-3 נחשפים לחלק הקליני של עולם הרפואה כבר משנת לימודיהם הראשונה. שילוב התכנים הקליניים נעשה במטרה להמחיש לסטודנטים את החומר הנלמד במקצועות הפרקליניים הנלמדים בשנתיים הראשונות ללימודיהם.
מה מייחד את הפקולטה השלישית?
הפקולטה רואה את תפקידה לא רק כמקום לימוד אלא גם כזאת אשר מעצבת את דמותם של הרופאים אותם היא מכשירה. משום כך הפקולטה שמה דגש על הקניית ערכים אתיים באמצעות מעורבות קהילתית בפרויקטים רבים, ביניהם:
הפעלת בית חולים קהילתי בקניה, אשר מופעל ע"י רופאים ואחיות המגיעים מבית החולים המסונף לפקולטה וע"י סטודנטים מהשנה החמישית והשישית המגיעים לסבבים קליניים.
Andromeda Project , פרויקט בו משתתפים הסטודנטים בטיפול בילדים בעלי צרכים מיוחדים ובבתי יתומים
Runing With Those That Can't- השתתפות בחצי מרתון ומרתון פראג עם ילדים בכיסאות גלגלים.

על אוניברסיטת צ'ארלס - הפקולטה השלישית לרפואה בפראג

אוניברסיטת צ'ארלס הוקמה בפראג בשנת 1348 והיא אחת מהאוניברסיטאות הוותיקות באירופה.
כיום מדורגת אוניברסיטת צ'ארלס ב 2% העליונים של האוניברסיטאות המובילות באירופה ומופיע ברשימת 100 האוניברסיטאות המובילות בעולם.
באוניברסיטה לומדים מעל ל 50,000 סטודנטים (כשישית מכלל הסטודנטים בצ'כיה) בשבע עשרה פקולטות שונות. לימודי הרפואה נלמדים בחמש פקולטות שונות, שלוש מהן, הראשונה, השנייה והשלישית נמצאות בפראג ושתיים נוספות נמצאות בערים פילזן וראהדץ קרלובה.

מדוע יש לאוניברסיטת צ'ארלס שלוש פקולטות לרפואה בפראג?
בזמן השלטון הקומוניסטי בצ'כוסלובקיה חולקה הפקולטה לרפואה של האוניברסיטה לשלוש פקולטות נפרדות, כאשר לכל אחת מהפקולטות נקבע תחום התמחות, כפי שהיה נהוג בברה"מ לשעבר. מכוון ששיטת לימוד זו הוכחה כלא יעילה, שונתה מתכונת הלימודים לאחר מהפיכת הקטיפה בשנת 1989 וכעת לומדים את אותם תכנים בכל הפקולטות של האוניברסיטה אך במתכונת שונה.
עם השנים התווספו לאוניברסיטה שתי פקולטות נוספות לרפואה. האחת בעיר פילזן והשניה בעיר ראהדץ קרלובה. שתי הערים מרוחקות כ 100 ק"מ מפראג.

מה הדומה ומה השונה בין חמשת הפקולטות ?
חמשת הפקולטות שייכות לאוניברסיטת צ'ארלס ובחמישתן מלמדים רפואה כללית והתואר אותו תקבלו עם סיום לימודיכם הוא זהה, ד"ר לרפואה. כל אחת מהפקולטות שוכנת בקמפוס נפרד, עובדת בשיתוף עם בתי חולים שונים ומנוהלות באופן עצמאי ושונה ע"י סגל אקדמי וסגל מנהלתי נפרד.
השוני בין הפקולטות מתבטא לא רק בהפרדה הפיזית ביניהן אלא בעיקר בשיטת הלימוד ובגישה השונה לסטודנטים.

מדוע נקראות הפקולטות הראשונה, השנייה והשלישית?
כאשר הוחלט בשנת 1989 לשוב וללמד רפואה כללית בשלושת הפקולטות, עמדו בפני האוניברסיטה שתי אפשרויות. האחת, לאחד חזרה כמקודם את שלושתן לפקולטה אחת. האפשרות השנייה, בה בחרו לבסוף ממגוון סיבות, להשאיר את הפיצול לשלוש פקולטות. מכיוון שהשמות הקודמים של הפקולטות נגזרו מתחומי ההתמחות השונים של הפקולטות, היה צורך לתת שמות חדשים לפקולטות. לאחר התלבטות בין אפשרויות שונות, שנעו בין שם הרבעים בהן נמצאות הפקולטות, שמות היסטוריים ועוד, הוחלט באופן פרקטי ( ואופייני מאוד לצ'כים) , לתת את השמות: הראשונה, השנייה והשלישית.

ומה משמעות השמות?
לשמות אין כל משמעות. אין זה דירוג של הפקולטות אלא פתרון צ'כי פשוט וקל.

תוכניות הלימוד

תוכניות לימוד

רפואה

משך הלימודים

שש שנים

תנאי הקבלה

תעודת בגרות מבחן כניסה בביולוגיה כימיה ופיזיקה

שכר הלימוד

17,300 Euro

הוצאות חודשיות

1,200 Euro

עלויות נוספות

גלילה לראש העמוד