צ'כיה היא מדינה במרכז אירופה ,הגובלת בצפונה בפולין, במערבה בגרמניה, בדרומה באוסטריה ובמזרחה עם סלובקיה.דגל צ'כיה היא מורכבת משני אזורים עתיקים בשם בוהמיה ומורביה וחלקים מאזור שלזיה. אוכלוסיית צ'כיה מונה כעשרה מיליון נפש. הערים המרכזיות במדינה הן עיר הבירה פראג (Praha), עם מעל למיליון תושבים וברנו (Brno), העיר השנייה בגודלה במדינה, עם כארבע מאות וחמישים אלף תושבים.

בצ'כיה מתקיים משטר דמוקרטי פרלמנטרי יציב. כלכלתה היא כלכלת שוק חופשי מפותחת, מהמצליחות שבין מדינות הגוש הקומוניסטי לשעבר.

 צ'כיה חברה באיחוד האירופי החל משנת 2004 ובנאט"ו החל משנת 1999.

המטבע הנהוג במדינה הוא הכתר הצ'כי ( Czech Crown).

בין מדינת ישראל וצ'כיה מתקיימים יחסים דיפלומטיים מלאים, אשר החלו עם הכרתה של צ'כוסלובקיה במדינת ישראל, והמשיכו להתקיים ביתר שאת עם התפרקותה של צ'כוסלובקיה והפיכתה של צ'כיה למדינה עצמאית  בינואר 1993.    

נכון לעשרים השנים האחרונות,   צ'כיה נחשבת לאחת מידידותיה הגדולות של ישראל באירופה. מדינת ישראל והרפובליקה הצ'כית מקיימות שיתוף פעולה הדוק בתחומי מדיניות חוץ, כלכלה, ביטחון, חינוך ותרבות.

מערכת החינוך להשכלה גבוהה בצ´כיה, היא אחת ממערכות החינוך האקדמיות המתקדמות ביותר במדינות האיחוד. באתרי דירוג האוניברסיטאות השונים, נמצאות אוניברסיטת צ'ארלס שבפראג ואוניברסיטת מסריק שבברנו בין מאתיים האוניברסיטאות הטובות בעולם.

 ממשלת צ'כיה, האיחוד האירופי וחברות טכנולוגיה וביוטכנולוגיה משקיעות סכומי עתק בקידום האוניברסיטאות ופיתוח המחקר.בין הבולטים ניתן לציין את:

הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת מסריק

הפקולטה הקיימת מעל ל90 שנה, עברה לקמפוס החדש בשנת 2010

זהו קמפוס ללימודי רפואה ומדעים הנחשב לאחד מהמתקדמים באירופה. בתוכנית הבינ"ל של הפקולטה קיימת תוכנית לימודי רפואה בשפה האנגלית.

הפקולטה מיוצגת בארץ באופן בלעדי ע"י חברת Medstudy.

http://www.med.muni.cz/

ICRC) International Clinical Research Centre in Brno )

מרכז מחקר וטיפול קליני בינ"ל המסונף לפקולטה לרפואה של אוניברסיטת מסריק, המתמחה במניעה, גילוי מוקדם וריפוי של מחלות קרדיו וסקולריות ונוירולוגיות. המרכז עובד בשיתוף עם מרפאת מיו בארה"ב ו17 צוותי מחקר בינ"ל.

http://www.fnusa-icrc.org/en/

 

לימודי רפואה בצ'כיה    לימודי רפואה בצ'כיה    לימודי רפואה בצ'כיה

 

Ceitec) Central European Institute of Technology)

מרכז מחקר בתחומי ביוטכנולוגיה וחומרים מרוכבים, הנמצא קמפוס הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת מסריק.  זהו מרכז מהמתקדמים בתחומו המשותף למספר גופים ומוסדות אקדמיים אשר ביניהם נמנים הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת מסריק והאוניברסיטה לווטרינריה ורוקחות בברנו.

http://www.ceitec.eu/

    CEITC

למידע נוסף השאירו פרטים בטופס

*שם מלא:

*טלפון:

*אי-מייל:

הודעה*: