לימודי רפואה בחו"ל | לימודי רפואה באירופה

חושבים על לימודי רפואה בחו"ל או לימודי רפואה באירופה? ההתחלה מתחילה כאן:

החלום על בן עורך דין או רופא הוא חלום משותף לכל אם יהודייה, אין זה משנה באיזה מעמד, מוצא או עדה. כל אימא יהודייה חולמת על בן שעוסק ברפואה או בעריכת דין, מפני שלא רק שמדובר במקצועות רווחיים מאד אלא גם מדובר על מקצועות בעלי הילה מיוחדת. עם השנים נדמה כי החלום הזה מעט נשחק, אולם בפועל כל אם שמספרת שבנה הא רופא כמעט מבלי משים מרימה את החזה בגאווה וממתינה לתגובות מהסובבים. הביקוש הרב ללימודי רפואה והעובדה שמדובר במקצוע שנוגע לחיי אדם, גורמים לכך שתנאי הקבלה הם מחמירים במיוחד.

לכך מתווספות גם שנים ארוכות של לימודים קשים מאד, עם עומס בלתי נתפס ואם נוסיף לכך גם את עלות המחייה בישראל הרי שללמוד רפואה כאן זה כמעט בלתי אפשרי. מהסיבה הזו לא מעט אנשים מחליטים לא לוותר על החלום שלהם או של אימם להיות רופאים, ומתחילים לימודי רפואה בחו"ל. החלטה כזו אם היא לא נעשית במלוא תשומת הלב ומתוך מחשבה עלולה לגרום לנזק רב מהתועלת. חשוב להבין שלימודי רפואה אינם נמשכים שנה או שנתיים.

מדובר על חמש שנים או שבע שנים, מה שאומר שיש להיערך למעבר למדינה זרה על כל המשתמע מכך. אם יש לכם דרכון זר רצוי לנסות ללמוד במדינה שבה תוכלו ליהנות מתנאים טובים עם אותו דרכון. דרכון של אחת ממדינות האיחוד האירופי למשל הוא שימושי במיוחד ויסייע לכפם לחיות וללמוד בכל אחת ממדינות האיחוד, ובמיוחד לאלו מכם המחפשים לימודי רפואה בצ'כיה או לימודי רפואה בסלובקיה. עוד חשוב להיערך למחסום השפה. עדיף ללמוד במדינות דוברות אנגלית, מה גם שהלימודים בדרך כלל נערכים בשפה האנגלית.לימודי רפואה בחו"ל

בכל מקרה בהקשר זה לקראת לימודי רפואה בחו"ל חשוב לשפר את האנגלית על ידי קורס ייעודי מתאים. יש לא מעט קורסים שמוצעים לכל מי שמתחיל ללמוד בחו"ל והם יתגלו לכם כשימושיים במיוחד כאשר תתחילו ללמוד. כדי לאפשר לעצמכם אורך נשימה בעיקר בשנה הראשונה שהיא הקשה ביותר חשוב להצטייד בכסף. תכנית חיסכון או סיוע מההורים יוכלו לעזור מאד ובמקרה הצורך כדאי לחסוך לקראת התקופה של הלימודים.

למידע נוסף השאירו פרטים בטופס

*שם מלא:

*טלפון:

*אי-מייל:

הודעה*:

כתבותינו: ז'בוטינסקי 5 רמת-גן, בית אבגד.

מס' טלפון: 03-9422705
מייל: [email protected]