ודים יגאל

ודים יגאל

בן 30 מחיפה, סטודנט שנה שישית. למד בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת מסריק בברנו.

נשוי ליעל.
"גם אני הגעתי לברנו

אחרי חמישה פסיכומטרים מוצלחים, אך לא מוצלחים מספיק. אמנם חששתי מהלימודים בחו"ל, אבל עם זאת, ההרפתקאה שעמדתי להכנס אליה קרצה לי. שישים ק"ג במזוודות, גיטרה , ארבעה מפרטים ואשתי- והופ, אנחנו בחיים חדשים.
אחרי ארבע סמסטרים , כמות נכבדת של שלג ומצבור מטורף של חוויות חדשות אני מרגיש שאני סטודנט אירופאי מהמניין . הלימודים בהחלט לא פשוטים. הדרישות שמציבים לנו כאן הן בהחלט גבוהות ומאוד מאתגרות . אנחנו משקיעים הרבה זמן ורצינות בלימודים והמאמץ משתלם. אני מרגיש שאני מתקרב לחלום מבחן אחר מבחן.
אני זוכה להכיר כאן אנשים מכל העולם ולפתח חברויות חדשות, החל מהחבר האירני והמשך בחברים פורטוגזים, נורבגים, בריטים ועוד.
היום אני יכול לומר בבטחון שלא הייתי מחליף את החוויה הזו בעד שום הון שבעולם".

לאחר שלוש שנים בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת מסריק בברנו, ודים התקבל ללימודי רפואה בפקולטה בצפת (שלוחת אוניברסיטת בר אילן).

 

 

יעל פיקל יגאליעל פיקל יגאל

בת 29 מחיפה, סטודנטית שנה שישית. למדה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת מסריק בברנו.

נשואה לודים.
"המחשבה ללמוד בחו"ל תמיד ליוותה את ודים ואותי בשל הקושי להתקבל ללימודי רפואה בארץ. ההגעה לברנו היתה מלווה בלא מעט חששות. לא ידעתי איך אשתלב במדינה שאני לא מדברת בה את השפה, לא מכירה אך אחד ובנוסף לכל עוד צריכה ללמוד רפואה…
היום, לקראת השנה השלישית כאן, אני יודעת להגיד שבעלי אני עשינו את הבחירה הנכונה.
הלימודים באונ' מסריק הם כל מה שציפיתי ויותר. מעבר לרמת הלימודים הגבוהה , אני מרגישה שאני מקבלת יחס אישי ושהמורים מאפשרים לי להתפתח בתחומים אשר קרובים לליבי.

לאחר סיום הקורס באנטומיה התקבלתי כאסיסטנטית במחלקה לאנטומיה . במסגרת זו אני מדריכה תלמידי שנה ראשונה.

ברנו הינה עיר אירופאית אשר מקנה תחושה ביתית ונעימה, מספקת את כל מה שנחוץ מעבר ללימודים: בתי קולנוע , בתי קפה, מסעדות ומקומות בילוי".

לאחר שלוש שנים בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת מסריק בברנו, יעל התקבלה ללימודים בפקולטה לרפואה בצפת (שלוחה של אוניברסיטת בר אילן).

 

לירון דוידוביץ'

בת 28, סטודנטית שנה חמישית לוטרינריה באונ' ברנו

לירון דוידוביץ'

"בכל פעם שהייתי שומעת על מישהו שהלך ללמוד בחול היו עוברות לי מחשבות כמו…איזה אומץ,אני לא הייתי מסתדרת,זה לטיפוסים מסויימים,זה בלתי אפשרי, וכו'.
מה שמצחיק זה שלכל ספק ומחשבה ישנה תשובה.את זה גיליתי כאשר החלטתי לנסות את חוויית הלימודים בחול.

היום אחרי שנה אני מבינה שהכל אפשרי ולא רק שהוא אפשרי זה כיף לא נורמאלי. היום יש לי חברים מנרווגיה,שבדיה,קפריסין…והרשימה ארוכה.. האנגלית שלי השתפרה פלאים שלא לדבר על תחושת סיפוק ושיפור הבטחון העצמי.

אני ממליצה בחום על העיר ברנו שהיא עיר האוניברסיטאות של צ'כיה. עיר תוססת במלא מובן המילה,פאבים ,מסיבות…והחשוב מכל- האוניברסיטה מדהימה!"

 

רועי מאוטנר

בן 32, סיים את לימודי הרפואה באונ' מסריק.

"החיים זה מה שקורה כשהתוכניות משתנות. לא בכדי ג'ון לנון כתב בשירו את המשפט הזה.

אז למה רפואה?! ובכן, במהלך השירות הצבאי שלי הגדיר זאת יפה אחד הרופאים איתם עבדתי; "רפואה זה ג'וק, וג'וקים קשה להרוג" (ואללה, צודק!) אמנם הפתיח דרמטי, אבל הוא באמת נכון לגבי רוב החבר'ה הטובים שרוצים ויכולים רפואה.
אני מניח שמי מכם שמגיע עד לשורות אלו, וודאי מבין שסיכויי הקבלה ללימודי הרפואה בארצנו הקטנטונת לא פשוטים (עד לכדי כמעט בלתי אפשריים) לרובנו.רועי מאוטנר

שנים של ניסיונות קבלה בדרכים שונות ומגוונות, החל מחמישה מועדי פסיכומטרי אליהם ניגשתי, דרך שנה של שיפורי בגרויות וכלה בשנת לימודים אקדמאית בלימודי מדעי החיים באוניברסיטת ת"א, הביאו אותי להבנה שמספיק ודי! אני חייב להתחיל ללמוד את מה שאני באמת רוצה!

המסלול ארוך, מפרך ותובעני, והשעון התחיל לתקתק במרומי גיל 26. הגיע הזמן לרגע האמת. במשך השנים בהם ניסיתי להתקבל ללימודי הרפואה בארץ, סירבתי להכיר באפשרות של לימודים בחו"ל. יתרה מכך, חשבתי שכל מי שהולך לחו"ל הוא סתם מפונק עשיר שוויתר או התעצל להשקיע בארץ.

היום, אני יכול להגיד שלא 'ויתרתי', פשוט הפכתי מציאותי יותר, מפוכח, במידה רבה.
חבר יקר שלי, סטודנט לרפואה, חצילון כינויו, טוען שבלאו-הכי מי שעושה דוקטורט חייב באיזו פרקטיקה בחו"ל, אז מה כבר ההבדל הגדול?! וחוץ מזה, זוהי חוויה מדהימה לחיות תקופת מה בחו"ל, לא?"

לבלוג שרועי כתב בתקופת לימודיו, לחצו כאן

איפה ללמוד?
לא מעט פגישות, לבטים, פורומים, התייעצויות, וחיפושים בגוגל, אפפו את תקופת הבירורים האינטנסיבית לקראת הכלה המיועדת שתכיל אותי בעיבורה. חלק מהמשפחה תמכו ברעיון הלימודים בצ'כיה, בעיקר לאור העובדה ששורשי משפחתי משם ויש מכרים שיוכלו לסייע בעת הצורך. החלטתי למקד את הבירורים על לימודי הרפואה שם ואז נתקלתי באתר הישראלי שמייצג את אוניברסיטת מסריק, בבְּרְנוֹ (הבירה החוקתית והעיר השנייה בגודלה בצ'כיה אחרי פראג). מסתבר שצ'כיה כלל וברנו בפרט הם יעד מועדף בקרב הישראלים בעיקר ללימודי הווטרינריה, אבל על אודות הרפואה הכללית לא דליתי מספיק פרטים ולכן החלטתי ליצור קשר עם מי שכבר לומד שם ובמקביל הגעתי לכנס לימודים בצ'כיה, בשגרירות צ'כיה בת"א. כך מצאתי עצמי מתכתב ומשוחח (יחי הסקייפ!) עם שלי ' דנה ושי שמאוד שמחו לסייע בעצות ובמתן פרטים מעשיים על החיים והלימודים בברנו. לאחר כמה שיחות סקייפ, דנה הזמינה אותי לבקר שם תחת חסותה והדרכתה הצמודה (דנה, אין כמוך!). לאחר שעברתי את מבחן הקבלה, בארץ, לאוניברסיטה בברנו, טד"ר רועי מאוטנר סיים לימודי רפואה בברנוסתי לברנו לביקור התר
שמות מהאוניברסיטה, שמטרתו הייתה לקבל החלטה סופית.

פרט לעיר עצמה, שהיא עיר אירופאית על כל המשתמע, הדהים והרשים אותי במיוחד קמפוס הלימודים וסביבתו. מדובר בקמפוס ענקי וחדש לחלוטין; כל המתקנים, המחלקות, הכיתות, המעבדות (כולל הציוד בתוכן) – הכל חדש.
בתור אחד שלמד באוניברסיטת ת"א, יכולתי מאוד להעריך את המשמעות של לימוד בכיתות ובמעבדות חדשות עם
ציוד חדש."

לאחר סיום התואר החל ד"ר רועי מאוטנר בעבודת הPhd בברנו,במקביל לכך עבד כרופא באנגליה. ובחודשים הבאים מתעתד להתחיל את שנת הסטאז' בישראל. 

 

ורד הראל

בת 27 מרחובות, סטודנטית שנה שישית לוטרינריהורד הראל - לימודי וטרינריה בברנו

לפני שבחרתי בפקולטה לוטרינריה בברנו התלבטתי בין מספר פקולטות באירופה.

לאחר בדיקה יסודית באינטרנט ולאחר שיצרתי קשר עם סטודנטים במקומות שונים הגעתי למסקנה שהמקום האופטימלי עבורי ללימודי וטרינריה הוא צ'כיה.

השילוב של רמת הלימודים, הנסיון המעשי הרב, הציוד והמיכשור אשר נמצאים בבתי החולים החדשים של האוניברסיטה- כל אלו ועוד נותנים לנו הסטודנטים את הכלים להשתלב בעולם הוטרינריה.
התעודה הניתנת לנו עם סיום הלימודים מאפשרת לעבוד בישראל .וברוב ארצות האיחוד האירופי.
כיום, כאשר סיום הלימודים נראה מעבר לאופק, אני שמחה שבחרתי ללמוד בברנו.